RN
TwitterFacebook

Łomża: Mitingu w tym roku nie będzie, bo nie ma pieniędzy…

Po pięciu kolejnych latach królowa sportu na wysokim poziomie nie zawita w tym roku do Łomży. Powód? Organizatorowi klubowi ,,PREFBET ŚNIADOWO” Łomża nie udało się zabezpieczyć funduszy pozwalających chociaż w sposób skromny, ale i na wysokim poziomie przeprowadzić tej cyklicznej imprezy. Zarząd klubu podjął decyzję, że wskutek braku dofinansowania, nie będzie po raz kolejny robić przesunięć i dokładać pieniędzy z pieniędzy, przeznaczonych na szkolenie zawodników, zakupu sprzętu, wyjazdów na zawody, itp.

– Mówiąc krótko – ulało się mam. Mamy dosyć robienia czegoś na siłę, bo od poklepywania i chwalenia, że w poprzednich latach była świetna impreza, finansów nie przybędzie. Szkoda, że impreza będąca wizytówką sportową Łomży nie odbędzie się tym razem. Chciałbym zaznaczyć, że nie wszyscy odwrócili się od tej imprezy. W tym miejscu chciałbym podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu z panem marszałkiem Markiem Olbrysiem i Starostwu Powiatowemu z panem starostą Lechem Szabłowskim za chęć pomocy i przyznanie środków na zorganizowanie zawodów. Gorące podziękowania również składam sponsorom , którzy zdeklarowali chęć wsparcia finansowego VI Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego, który miał być rozegrany 5 czerwca 2019. Tym razem imprezy nie będzie, ale mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli na Was też liczyć.

Szkoda, że na dwa tygodnie przed imprezą zamiast przyjmować zgłoszenia uczestników musimy odwołać cykliczny miting klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej. W poprzednich latach w Łomży startowali zawodnicy z 21 krajów (min. Erytrea, Etiopia, Zambia, Kenia, Australia, Iran, Nowa Zelandia, Tajlandia, Kanada, Serbia itd.). Tym razem główną konkurencją miał być bieg na 5000 metrów kobiet, w którym założeniem było uzyskanie minimum na Mistrzostwa Świata. Tym razem na dzień 14 maj mieliśmy już potwierdzonych uczestników z minimum 12 krajów. Na szczęście, dosłownie w ostatniej chwili udało się nam to wszystko odwołać. Mamy nadzieje, że lekkoatletyka międzynarodowa powróci jeszcze na łomżyński stadion – komentuje sprawę prezes klubu i organizator Mitingu w Łomży Andrzej Korytkowski.

red/ak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *