TwitterFacebook

Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na rząd. Wiceminister Inwestycji i Rozwoju w Łomży

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulga na start dla początkujących przedsiębiorców oraz szczególne regulacje dla inwestorów zagranicznych – to niektóre założenia Konstytucji Biznesu. To katalog praw i gwarancji dla przedsiębiorców. Mija drugi miesiąc od jej wprowadzenia. – Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie rządu – mówił goszczący dziś (13.06) w Łomży Adam Hamryszczak, wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Konstytucja Biznesu to pakiet ustaw, który ma ułatwić życie przedsiębiorcom. Nowe przepisy umożliwiają między innymi prowadzenie działalności bez konieczności płacenia składek ZUS. – Nowi przedsiębiorcy mają pół roku wolne od płacenia składek ZUS, co pozwala na rozwinięcie przedsiębiorstwa. Mi na początku było trudno ze względu na te duże opłaty – mówi Roland Prusinowski, łomżyński przedsiębiorca.

Robert Bagiński od dwunastu lat prowadzi firmę projektową. On także przyznaje, że początki we własnej firmie nie były łatwe. – Cały czas mamy kontakt z urzędami przy projektowaniu, widzimy ten cały proces już od kilku lat, na początku wszystko było w formie papierowej, teraz jest trochę elektroniki, ale to jest naprawdę jeszcze uciążliwe – zauważa Robert Bagiński z Łomży.

Młodzi przedsiębiorcy zaoszczędzą. Dzięki nowemu prawu mają poprawić się też relacje biznesu z administracją.  – To prawo ma być rozstrzygane na korzyść przedsiębiorcy. To przedsiębiorcy mają mieć duży kredyt zaufania ze strony administracji rządowej, publicznej – mówiła Agnieszka Clarey z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Wsparcie dla młodych przedsiębiorców deklaruje rząd. Mówił dziś o tym wiceminister Inwestycji i Rozwoju. – Wspieramy start-upy, ale wspieramy także dojrzałe przedsiębiorstwa, które chcą ulepszać swoje produkty, chcą wdrażać innowacje, zarówno produktowe i usługowe, dodatkowo również wspieramy działania dotyczące internacjonalizacji, jak również nowoczesnego wzornictwa – wskazał Adam Hamryszczak.

Z myślą o łomżyńskich przedsiębiorcach przyjęty został Program Rozwoju Przedsiębiorczości „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na biznes”. – W tej kadencji samorządu przyjęty został specjalny pakiet dla przedsiębiorców, którzy utworzą nowe miejsca pracy. Już dzisiaj możemy pochwalić się, że w poprzednim roku jeden przedsiębiorca z tego skorzystał, a już w tym roku pięciu kolejnych – mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Współpracę między samorządem a łomżyńskimi firmami już widać. Przykładem może być uruchomiony niedawno w mieście wspólnie z przedsiębiorcami system rowerów miejskich.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *