TwitterFacebook

Młodzieżowy ŁKS Łomża chce otworzyć sekcje w przedszkolach

Z propozycją prowadzenia treningów ogólnorozwojowych z elementami piłki nożnej dla dziewczynek i chłopców w łomżyńskich przedszkolach wyszli przedstawiciele MŁKS-u. – Jest to jedyna kategoria wiekowa, której do tej pory nie obejmował MŁKS – mówi prezes stowarzyszenia, Wojciech Pietruszewski.

Zajęcia byłyby prowadzone raz w tygodniu i trwałyby od 45 do 60 minut. Dzieci trenowałyby pod kątem ogólnorozwojowym z elementami piłki nożnej. Takie rozwiązanie sprawdziło się w Ostrołęce. Przedstawiciele MŁKS-u podkreślają, że na tym etapie liczy się przede wszystkim zabawa. – Wiemy, że to nam przyniesie korzyści w przyszłości, bo jak najwięcej dzieci zachęcimy teraz i później będzie im tych zajęć brakowało i będą chcieli je kontynuować u nas w klubie – przekonuje prezes MŁKS-u Wojciech Pietruszewski.

Dyrektor Publicznego Przedszkola numer 5, Jadwiga Juchniewicz przyznaje, że jest to bardzo dobry pomysł. – Rozwój fizyczny jest bardzo ważny w obecnej dobie, bo dzieci często siedzą przy komputerach i mają bardzo mało ruchu. Wiadomo, że wszystkie takie nawyki wychowania zdrowotnego należy kształtować od najmłodszych lat.

W przyszłym tygodniu mają odbyć się spotkania przedstawicieli MŁKS-u z rodzicami w tej sprawie.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *