TwitterFacebook

„Najważniejsza jest teraz stabilizacja” – nowy prezes i zarząd MŁKS-u wybrany

Wojciech Pietruszewski został wybrany na nowego prezesa Młodzieżowego ŁKS-u Łomża. Zastąpił on na tym stanowisku Jacka Lisa. W piątek odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków stowarzyszenia, na którym wybrano nowy zarząd. Wiceprezesem został wybrany Artur Nadolny, skarbnikiem Krzysztof Sychowicz, a sekretarzem Paweł Styła.

Prezes MŁKS-u przyznaje, że obejmując tę funkcję chce wykorzystać swoje doświadczenie, gdyż jest w stowarzyszeniu od początku jego istnienia. Chcę te swoje doświadczenie przenieść na grunt praktyczny. Do tej pory pomagałem zarządowi, pomagałem młodszym trenerom i postanowiłem, że teraz wykorzystam to w praktyce. Wojciech Pietruszewski dodaje, że zdaje sobie sprawę z tego jak wiele czasu i pracy trzeba włożyć w to, aby klub funkcjonował dobrze i ciągle się rozwijał. To jest moja pasja. Moje całe życie związane jest z piłką nożną i mam nadzieję, że rodzina to zrozumie i że tych wieczorów starczy, aby jako zarząd wieczorami się spotykać i rozwiązywać wszystkie problemy.

Większość członków nowo wybranego zarządu wie czym jest i jak wygląda praca na rzecz stowarzyszenia. Prezes jak i wiceprezes są już od wielu lat trenerami grup młodzieżowych, Krzysztof Sychowicz, który będzie pełnił teraz funkcję skarbnika został wybrany do zarządu na drugą kadencję i jest rodzicem jednego z chłopców trenujących w MŁKS-ie. Członkami zarządu zostali Mirosław Kuźma, dla którego również będzie to już druga kadencja oraz Adrian Mleczek były zawodnik ŁKS-u, a teraz trener grupy młodzieżowej. Jedynie sekretarz Paweł Styła oraz członek zarządu Andrzej Stypułkowski są nowymi twarzami.

Prezes MŁKS-u przyznaje, że stowarzyszenie funkcjonuje dobrze, a obecnie dla zarządu najważniejsza będzie stabilizacja. Jako trener wiem to, że tego trenerzy najbardziej potrzebują. Będziemy rozwijali podstawowe trzy filary: zawodnicy to jest najważniejsza sprawa, trenerzy i rodzice. Nad tym rzeczami będziemy się skupiać, żeby to jak najlepiej nam funkcjonowało – mówi Wojciech Pietruszewski i dodaje, że jakieś pomysły już są, ale będą one konsultowane na najbliższym spotkaniu zarządu.

Najważniejszym celem klubu jest, aby jak największa liczba wychowanków grała w pierwszej drużynie ŁKS-u oraz oczywiście, aby wychować jak największą ilość zawodników, którzy w przyszłości będą grać na najwyższym szczeblu rozgrywek i będą reprezentować nasz kraj grając z orzełkiem na piersi.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *