RN
TwitterFacebook

Niebawem ogłoszenie przetargów na budowę obwodnicy Łomży

Dobiegają końca prace nad przygotowaniem przetargów na obwodnicę Łomży. Budowa obwodnicy będzie podzielona na dwa odcinki. Informował o tym obecny wczoraj w regionie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Łączna długość obwodnicy Łomży będzie liczyć około 20 kilometrów. Obwodnica w fazie budowy będzie podzielona na dwa odcinki. Pierwszy o długości ponad 7 kilometrów, i drugi około 13 kilometrów. Jak tłumaczy minister Jerzy Szmit taki podział inwestycji umożliwi udział w przetargach większej ilości wykonawców:

Jesteśmy na ostatnim etapie przygotowań przetargów na obwodnicę Łomży. Obwodnica będzie podzielona na dwa odcinki, bo to jest bardzo duże zadanie i chcemy stworzyć też możliwość aby nie tylko te największe firmy mogły startować do tych przetargów, ale również przedsiębiorstwa średnie czy duże – mówił wczoraj w Kolnie minister Jerzy Szmit.

W trakcie przygotowań są także odcinki łączące Łomżę z obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej, a już w kwietniu ma nastąpić otwarcie ofert w przetargach na budowę dwóch odcinków Via Baltici: węzeł Kolno – Stawiski i Stawiski – Szczuczyn. Minister Jerzy Szmit spodziewa się, że w tym roku nie tylko będą rozstrzygnięte przetargi, ale także podpisane umowy, a za rok o tej porze inwestycje fizycznie zostaną uruchomione.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *