TwitterFacebook

Nowa hala sportowa przy SP 7 w Łomży prawie gotowa [FOTO]

Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży w końcu doczekała się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Co prawda ma zostać oddana do użytku pod koniec miesiąca, ale już robi wrażenie. Całkowita wartość inwestycji to 7 milionów 620 tysięcy złotych, z czego miastu udało się uzyskać prawie 3 miliony złotych dofinansowania. – Obiecałem, że na koniec kadencji tego samorządu hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7 powstanie – mówił na konferencji prasowej prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

W nowym obiekcie, szkoła będzie mogła realizować programy i zajęcia obejmujące różne dyscypliny sportowe jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis, piłka nożna halowa jak i zajęcia ogólnorozwojowe. Z hali będą mogły korzystać też kluby sportowe i stowarzyszenia. W obiekcie jest  6 nowych szatni przystosowanych do grup 25 osobowych oraz trybuny.

– Jesteśmy z tego dumni, że w naszym mieście powstają nowe obiekty sportowe, że powstają nowe boiska i hale, bo widzimy jak duże zapotrzebowanie jest na uprawianie sportu w naszym mieście – mówił prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Gospodarz miasta przyznał, że są plany, aby w najbliższym czasie hale sportowe powstały także przy Szkołach Podstawowych nr 5 i 2, a w dalszej perspektywie przy SP nr 4. – Musimy robić to sukcesywnie – przekonywał dziś (10.08) włodarz Łomży.

Oficjalne otwarcie nowego obiektu przy SP 7 w pierwszym tygodniu września.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. enej Odpowiedz

    Super wiadomość. Brawo Panie Prezydencie!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *