TwitterFacebook

Nowy sprzęt Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Łomży na 100-lecie sanepidu [FOTO]

Pod koniec zeszłego roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wymieniła sprzęt laboratoryjny, w niektórych przypadkach nawet 40-letni. Udało się to zrealizować dzięki pieniądzom pozyskanym z rezerwy ogólnej państwa. Nowy sprzęt kosztował około 340 tysięcy złotych, ale w planach są już kolejne inwestycje.

W tym roku 100-lecie obchodzą Służby Sanitarno-Epidemiologiczne, co zbiegło się z otrzymaniem przez Powiatową Inspekcję Sanitarną dotacji na niezbędne inwestycje. Nimi pochwalili się na dzisiejszej (12.02) konferencji prasowej, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Łomży Przemysław Gosk oraz poseł Bernadeta Krynicka.

Przemysław Gosk objął tę funkcję w ubiegłym roku i zaraz potem spotkał się z poseł Krynicką, aby omówić potrzeby i problemy Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Łomży. – Dowiedziałam się podczas tej rozmowy, że jest tutaj sprzęt, który funkcjonuje nawet 40 lat. Więc podjęliśmy szereg działań, aby pozyskać środki, dzięki którym w szybkim tempie uda się wymienić sprzęt laboratoryjny, bo jest on niezwykle potrzebny do podniesienia jakości pracy pracowników – mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Powiatowa Inspekcja Sanitarna złożyła wniosek do kancelarii premiera o fundusze z rezerwy ogólnej państwa i otrzymała tyle pieniędzy ile potrzebowała. – Dzięki doświadczeniu i kompetencjom naszych pracowników mam gwarancję, że ten nowo zakupiony sprzęt będzie we właściwy sposób wykorzystywany dla dobra mieszkańców – stwierdził Przemysław Gosk.

To jednak nie koniec inwestycji. W tym roku dzięki pieniądzom z budżetu wojewody w wysokości 700 tysięcy złotych zostanie wyremontowany dach. Drugą częścią tej inwestycji ma być w przyszłym roku remont całej kamienicy. Szacuje się, że będzie to kosztować 2 miliony złotych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *