TwitterFacebook

Od września ruszy klasa o profilu piłkarskim w LMS w Łomży

Chłopcy z rocznika 2001 od września będą mieli szansę na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. W ubiegłym roku szkoła podpisała porozumienie z Młodzieżowym ŁKS w celu zacieśnienia współpracy z myślą o rozwoju młodzieży w kierunku piłkarskim. Tego typu współpraca na linii szkoła – klub piłkarski, na poziomie szkolnictwa średniego w województwie podlaskim jest obecna jeszcze tylko w Białymstoku.

LMS w Łomży funkcjonuje od 4 lat. Szkoła ściśle współpracuje z klubami działającymi na terenie miasta, między innymi z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym. Utworzenie klasy piłkarskiej ma zapewnić ciągłość szkolenia sportowego w tej dyscyplinie sportu. 6 lutego odbyło się już pierwsze spotkanie organizacyjne dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli MŁKS z osobami zainteresowanymi nauką i szkoleniem piłkarskim w LMS.

Edukacja w tego typu szkole jest ogromnym wyzwaniem dla młodego człowieka. Poza realizacją zajęć z obszaru kształcenia ogólnego jak w każdej innej szkole, młodzi ludzie realizują szkolenie sportowe. Minimum 13 godzin treningowych i 3 godziny zajęć z wychowania fizycznego realizowanych zgodnie z przepisami.

Szkoła jest otwarta na współpracę nie tylko z MŁKS, ale również z klubami spoza miasta. Mamy zainteresowanie podjęciem nauki w naszej szkole przez zawodników klubów sportowych, między innymi z Białej Piskiej – mówi dyrektor szkoły Iwona Puciłowska.

Jest to również duże wyzwanie dla szkoły, ponieważ musi ona w taki sposób zorganizować i realizować lekcje, aby uczeń uczył się jak najwięcej podczas zajęć, ze względu na popołudniowe treningi. To jest ogromne wyzwanie, które stoi przed nauczycielami pracującymi w szkole. Zatrudniamy bardzo dobrych pedagogów z doświadczeniem i ogromnym sercem. Tak staramy się realizować ten proces dydaktyczny, aby uczeń mógł się jak najwięcej nauczyć – przekonuje Iwona Puciłowska.

MŁKS na mocy podpisanej umowy, jest odpowiedzialny za nadzór oraz szkolenie piłkarskie. Klub zapewnia opiekę w postaci dwóch trenerów na każdym treningu. Do dyspozycji zawodników będzie także fizjoterapeuta, który dba o zdrowie zawodników i odnowę biologiczną, aby zawodnik wiedział jak dobrze się prowadzić. Klub oferuje również trenera mentalnego, który spotyka się z zawodnikami w trudnych momentach i wspiera młodego zawodnika. Planowane są również dwa treningi dziennie. Do tego dążymy. Dopracowujemy jeszcze ten program. Musimy to skonsultować z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, gdyż to jest działanie, które musi też mieć odpowiedni poziom – mówi Prezes MŁKSu Marcin Trojanowski.

Najlepsi zawodnicy, którzy będą uczyli się w tej klasie, mogą liczyć na pokrycie kosztów zakwaterowania oraz wyżywienia. Każdy zawodnik będzie dostawał posiłek regeneracyjny. Organizowane będą również obozy zimowe i letnie, które również dla najlepszych będą pokrywane – Chłopcy, którzy są pasjonatami piłki nożnej, lepszego miejsca w regionie do nauki, na pewno nie znajdą – dodał Marcin Trojanowski.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *