TwitterFacebook

Ograniczenia sprzedaży alkoholu w Łomży nie będzie

W ubiegłym roku była propozycja, żeby na terenie Łomży wprowadzić ograniczenie sprzedaży detalicznej alkoholu w godzinach nocnych. Pierwotnie projekt uchwały zakładał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych od 22 do 6 rano. Później prezydent miasta wyszedł z nową propozycją, aby zakaz obowiązywał od 23 do 5 rano. Stanęło jednak na tym, że w tym roku żadnego zakazu nie będzie.

Gospodarz Łomży, jako organ wykonawczy ma możliwość wprowadzenia zakazu handlu napojami alkoholowymi w porze nocnej, ale jak powiedział Radiu Nadzieja – nie będzie tego tematu podejmował. – Pod wpływem dyskusji, która przetoczyła się w mediach, spotkań z mieszkańcami i konsultacjach z radnymi, (…) ten temat w tym roku z mojej strony na pewno nie będzie podejmowany – mówi prezydenta miasta, Mariusz Chrzanowski.

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych miał wpłynąć przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Mieszkańcy Łomży często wskazują stacje benzynowe jako miejsca niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zakaz ten objąłby właśnie głównie stacje, gdzie alkohol można kupić nocą.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *