RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Prezydent i miejskie spółki pod lupą łomżyńskiej prokuratury

Czy prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przekroczył uprawnienia i w jakim zakresie? Sprawdza to Prokuratura Okręgowa w Łomży. Wiadomo, że chodzi o niejasności wokół Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To, że wobec prezydenta i nie tylko toczy się śledztwo, potwierdził Rafał Kaczyński zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży. Tematem zajęliśmy się po tym, jak CBA w ubiegłym tygodniu, ponownie pojawiło się w jednej z ostrołęckich spółek.

– Prokurata w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenie uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta Ostrołęka, poświadczenia nieprawdy przez przewodniczącą, wiceprzewodniczącego oraz członka rady nadzorczej Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz podżegania do usunięcia dokumentów – poinformował nas zastępca prokuratora okręgowego w Łomży.

Przypomnijmy, 2 maja prezydent Łukasz Kulik na swoim profilu facebookowym, poinformował, że ktoś wykradł dokumenty ze spółki i skasował je ze służbowych komputerów. Później, 4 lipca pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego celem zabezpieczenia dokumentacji, ale byli też w Urzędzie Miasta w Ostrołęce. Tam, jak wówczas informował rzecznik ratusza, funkcjonariuszom została również przekazana dokumentacja urzędowa.

Zgromadzone przez prokuraturę dokumenty dotyczą dwóch miejskich spółek. Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyła w OPK i Ostrołęckim Budownictwie Towarzystwa Społecznego dokumentację dotyczącą wykonywanego audytu oraz związaną z wyborem na stanowisko prezesa – informuje prokurator Kaczyński.

Obecnie czekamy na komentarz w tej sprawie z Urzędu Miasta w Ostrołęce. Do tematu będziemy powracać.

Mateusz Święcicki

1 komentarz

  1. Mesjasz Odpowiedz

    Wszyscy beknom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *