RN
TwitterFacebook

Otwarte Strefy Aktywności już w Łomży [FOTO]

5 Otwartych Stref Aktywności w Łomży jest już do dyspozycji mieszkańców. Znajdują się one przy ulicy Wojska Polskiego 26, Kazańskiej 9, Wroniej, Dmowskiego 5 oraz Śniadeckiego 16. Na ich realizację miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 250 tysięcy złotych. Natomiast łączny koszt wyniósł 671 tysięcy.

Na konferencji prasowej inaugurującej OSA, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski stwierdził, że te strefy są niezwykle ważne mimo tego, że infrastruktura sportowa w mieście z roku na rok jest coraz lepsza. – Dostrzegamy potrzebę powstania na osiedlach takich miejsc, w których zarówno młodzież jak i seniorzy mogą spędzać aktywnie czas – mówił gospodarz Łomży.

Otwarte Strefy Aktywności to obiekty małej infrastruktury sportowej o charakterze wielopokoleniowej, które mają być miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. W ich skład wchodzą plenerowe siłownie z sześcioma różnymi urządzeniami oraz strefy relaksu składające się z ławek i urządzeń do gier, a także ogrodzone place zabaw o charakterze sprawnościowym.

Cieszę się bardzo, że te 5 stref w Łomży powstało, bo to są kolejne miejsca do aktywności fizycznej, a to ma ogromny wpływ na nasz rozwój psychiczny i fizyczny. Rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia na zdrowe społeczeństwo, a jego podstawą jest dbanie o kondycję fizyczną dzieci i młodzieży – mówiła poseł Bernadeta Krynicka.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *