TwitterFacebook

Piła: Łomżyński akcent na Mistrzostwach Polski w Półmaratonie

Olga Ochal, zawodniczka klubu ‘’PREFBET Śniadowo” Łomża wywalczyła brązowy medal na Mistrzostw Polski w półmaratonie. Zawody odbyły się 8 września w Pile.

Ochal zdobyła brąz z wynikiem 1:14,00, co jest nowym rekordem ziemi łomżyńskiej . Olga w kategorii open zajęła co prawda 4 lokatę, ale zawodniczka z Białorusi oczywiście nie mogła liczyć się w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

Jak relacjonuje zawodniczka po 9 kilometrze z grupy kobiet, która liczyła się w walce o medale oderwała się późniejsza zwyciężczyni Aleksandra Lisowska. Pozostałe panie zgodnie współpracowały do 17 kilometra i od tego momentu zaczęła się rozgrywka medalowa, która przyniosła brąz naszej biegaczce.

Na finiszu zostało mi jeszcze siły, na pewno stać mnie na lepszy wynik, jednak na Mistrzostwach walczy się głównie o medale i tego się pilnowałam – podkreśla Ochal.

Półmaraton w Pile ukończyło 767 zawodniczek z Polski, Białorusi, Kenii, Wielkiej Brytanii, Szwecji,Niemiec i Izraela. Medal Olgi jest szóstym krążkiem wywalczonym przez nią na Mistrzostwach Polski. Za półtora miesiąca zawodniczka ma zaplanowany start w maratonie na Igrzyskach Wojskowych w Chinach.

Poniżej wyniki czołówki uczestników:

1.Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) 1:12,45

2. Monika Andrzejczak (MKL Szczecin) 1:13,30

3. Olga Ochal(„PREFBET Śniadowo” Łomża) 1:14,00

4.Beata Lupa (Biegaj z Pasją Szklarska Poreba) 1:16,25

5.Golec Paulina (KS AZS AWF Kraków) 1:17,37

6. Anna Szyszka („PREFBET Śniadowo” Łomża) 1:19,31

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *