RN
TwitterFacebook

Ponad 11 milionów złotych na drogi powiatu łomżyńskiego i Łomży [FOTO]

Umowy z Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę ponad 11 milionów złotych podpisali dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Łomży gospodarze powiatu łomżyńskiego, gminy Łomża, Jedwabne, Miastkowo, Śniadowo, Nowogród oraz Łomży. Dzięki dofinansowaniu powstanie łącznie blisko 9 km dróg.

Jednostki z terenu powiatu łomżyńskiego na budowę i przebudowę dróg lokalnych otrzymają łącznie ponad 8,15 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, za które wybudują lub przebudują prawie 8 km dróg. Ponadto Łomża na budowę ulicy Kolejowej o długości blisko 1 km otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Gmina Łomża otrzymała blisko 3 miliony złotych dofinansowania. Jest to największa dotacja na inwestycję drogową w historii gminy. – Dzięki dofinansowaniu jakie dostaliśmy, mogliśmy ogłosić przetarg na inwestycje i jesteśmy już w trakcie budowy ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach. Jest to bardzo długi odcinek drogi, która jest bardzo zniszczona. Zbudowaliśmy około 3 km drogi za 5 mln 600 zł – mówi wójt gminy Łomża, Piotr Kłys.

W tym roku województwo podlaskie otrzymało z funduszu na remont dróg 414 milionów złotych. Jak mówi Bogdan Paszkowski, wojewoda podlaski przez lata 2008-2014 ta suma łącznie nie przekroczyła 300 mln zł. – Jest to ogromny skok. Nasza alokacja jest czwarta w kraju, a jeżeli chodzi o kwotę na jednego mieszkańca to największa.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. kp Odpowiedz

    ile kosztowały te tabliczki ??; więcej pracy mniej sztuki prezentacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *