TwitterFacebook

Powiat łomżyński. „Wkręcamy w kulturę” z Regionalnym Ośrodkiem Kultury

,,Wkręcamy w kulturę” to międzypokoleniowe zadanie, którego głównym celem jest integracja i zaangażowanie środowisk osób niepełnosprawnych i społeczności lokalnej w działalność kulturalną oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty opartej na naszej tradycji.

To działania o charakterze edukacyjno-animacyjnym w formie warsztatów i wydarzeń kulturalnych, inspirowane pieśniami, tańcami bezpośrednio nawiązującymi do narodowej i regionalnej tradycji kulturalnej, a także współczesnymi formami tanecznymi i muzycznymi.

Do grudnia 2019 roku Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zrealizuje takie działania jak:

  • pięciodniowe artystyczne zgrupowanie wyjazdowe w okresie letnim, integrujące środowisko osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych,
  • warsztaty artystyczne w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży ze specjalistami w danej dziedzinie: wokalne warsztaty jazzowe, rozrywkowe i folkowe, taneczne warsztaty narodowe i współczesne,
  • integracyjny wyjazd uczestników do teatru,
  • Ścieżkami kultury – finałowy koncert uczestników.

Zadanie realizowane jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Łomży, Fundacją Sztuk i Dialogu oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Łomży w ramach programu Kultura dostępna. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ROK Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *