TwitterFacebook

Prezes KRUS odwiedził ośrodek Caritas w Ptakach/k. Nowogrodu [FOTO]

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adam Wojciech Sekściński odwiedził ośrodek CARITAS w Ptakach. W tym czasie trwa turnus dla dzieci objętych ubezpieczeniem KRUS.

Jak co roku w okresie wakacyjnym, CARITAS diecezji łomżyńskiej prowadzi turnusy wypoczynkowe dla dzieci w ośrodku w miejscowości Ptaki k/Nowogrodu. Obecnie w ośrodku wypoczywają najmłodsi z rodzin rolniczych. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia dofinansowała pobyt 350 dzieci, które będą wypoczywać w dwóch turnusach. To zadanie które jest wpisane w naszą misję. Cieszę się, że w tym czasie udaje się nam wspólnie z CARITAS diecezji łomżyńskiej zorganizować wypoczynek dla najmłodszych z rodzin rolniczych – mówił prezes Sekściński.

Uczestnicy kolonii kierowani są przez ośrodki gminne oraz parafie diecezji łomżyńskiej. Zorganizowane kolonie maja charakter wypoczynkowo-sportowy. Dzieci mają okazję przebywać na obiektach sportowych w Łomży. Każdego dnia trenują pod okiem trenerów, którzy uczą jak aktywnie można spędzać czas. Łącznie nad uczestnikami w okresie
wakacyjnym czuwa 140 nauczycieli wolontariuszy, 12 księży i 14 kleryków.

Zadowolenia ze współpracy z KRUS nie kryje dyrektor CARITAS, ks. dr Andrzej Mikucki. Caritas Diecezji Łomżyńskiej realizuje tego typu zadania kierowane do różnych grup społecznych. To wszystko jest możliwe dzięki takim instytucjom jak KRUS. Ogólnie w ośrodku Caritas w Ptakach w tym roku wypocznie ponad 2500 dzieci – mówi ks. Andrzej – Dziękuję panu prezesowi, jak też panu posłowi Kazimierzowi Gwiazdowskiemu z inicjatywę i dzisiejszą obecność. W tym miejscu dziękuję również wolontariuszom, którzy bezinteresownie pomagają nam w bezpiecznym przeprowadzeniu wypoczynku – dodaje ks. Andrzej.

red

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *