TwitterFacebook

Przygotowują Dzień Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń

Za nami jedno z ostatnich spotkań poświęconych organizacji Dnia Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń. 

Wydarzenie przygotowują byli i obecni członkowie Ruchu Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej. Grupa ochotników spotykała się cyklicznie przynajmniej raz w miesiącu, środowe konsultacje przeprowadzone w siedzibie Civitas Christiana przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 2 w Łomży były jedną z ostatnich możliwości.

Nadszedł czas dopinania spraw na ostatni guzik – mówi pełniący funkcję moderatora Ruchu Światło-Życie w Kościele Łomżyńskim ks. Aleksander Suchocki i dodaje, że Dzień Oazowiczów Wszystkich Pokoleń jest przygotowywany z myślą o duchowej łączności pokoleń, na której zależało pomysłodawcy Ruchu, Czcigodnemu Słudze Bożemu, ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Ten, mimo bolesnych doświadczeń w obozie koncentracyjnym, zachował wiarę w człowieka i był wielkim orędownikiem dialogu.

Sebastian Urbański, kleryk V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, działający w Oazie młodzieży podkreśla: To nie jest dzień wspólnoty dla dinozaurów oazowych. Zależy nam, aby w Dniu Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń wzięły udział nie tylko osoby, które pamiętają Ruch Światło-Życie z przeszłości. Liczymy też na młodych, oni powinni wynieść z tego spotkania poczucie przynależności do czegoś ponadczasowego. Ruch Światło-Życie nie jest przygodą, która kończy się wraz z nastaniem dojrzałości lub zmianą etapu życiowego. Dziedzictwo Ruchu jest ogromne. Dzisiejsza formacja oazowa nie różni się zbytnio od tej realizowanej trzydzieści lat temu. Zmieniły się po prostu warunki, w których formowała się duchowość naszych rodziców i dziadków.

Planowanemu na początek czerwca Dniowi Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń będą przyświecać również inicjatywy trzeźwościowe. Jednym z koordynatorów jest ks. Mateusz Rakusiewicz: Tematem tegorocznego spotkania jest Nowy Człowiek. Wpisuje się to w istnienie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Warto dodać, że podczas Dnia Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń członkowie Krucjaty będą mieli możliwość odnowić swoje przyrzeczenia. Możliwe, że niektórzy przystąpili do Krucjaty bardzo dawno temu. Chcielibyśmy, aby nasze wielkie spotkanie było dla nich momentem ponownej refleksji nad podjętą decyzją i świadomości, jak bardzo aktualna jest dzisiaj Krucjata Wyzwolenia Człowieka – zaznacza ks. Mateusz Rakusiewicz.

KWC to dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu i innych substancji uzależniających na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. W trakcie międzypokoleniowego Dnia Wspólnoty  odbędzie się specjalne nabożeństwo, na którym deklaracje wyzwolenia będą odnowione. Jedną z form Krucjaty jest zobowiązanie, które składa kandydat i jest to postanowienie życia w abstynencji przez rok.

Spotkanie oazowiczów wszystkich pokoleń odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Plan wydarzeń podamy wkrótce. Organizatorzy liczą na obecność gościa specjalnego z Mińska. To Swietłana – białorusinka, która przed laty doświadczyła nawrócenia i zaangażowała się w akcję pro life.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *