RN
TwitterFacebook

Sala w Szczepankowie szybko pnie się w górę [FOTO]

Sala gimnastyczna w Szczepankowie (powiat łomżyński) pnie się w górę. Choć umowa z wykonawcą została podpisana w październiku ubiegłego roku, to z powodu niesprzyjającej pogody prace rozpoczęły się dopiero w marcu 2019 roku. Po ledwie kilku tygodniach widać duże postępy na placu budowy.

Władze gminy Śniadowo są zadowolone z postępujących dość szybko prac przy budowie sali gimnastycznej w Szczepankowie – i ich efektów. Wszystko wskazuje na to, że termin oddania do użytku obiektu będzie dotrzymany i we wrześniu przyszłego roku dzieci będą mogły już niego korzystać. – Stoją mury, rozpoczęły się prace związane z wykonaniem więźby dachowej. Jednocześnie wykonawca zapowiada, że powinien tę inwestycję oddać nam przed terminem. Oby tak się stało, ponieważ szczególnie dzieciaki czekają na tę salę, jest ciasno, a od nowego roku szkolnego kolejny rocznik rozpocznie naukę – wyjaśnia wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski.

Do Szkoły Podstawowej w Szczepankowie uczęszcza około 120 uczniów. To właśnie infrastruktura szkoły i brak zaplecza sportowego są głównym problemem w realizacji zajęć z wychowania fizycznego. – W tej chwili dysponujemy salą zaadaptowaną. Jest to jedna z większych sal, która jest przystosowana właśnie do ćwiczeń takich bardziej statycznych. Nie możemy organizować żadnych gier zespołowych, stąd też nasze oczekiwania odnośnie nowej sali – mówi dyrektor szkoły w Szczepankowie Arkadiusz Twardowski.

Salę gimnastyczną w Szczepankowie buduje firma z Białegostoku. Całkowita wartość inwestycji to około 2 mln zł. Połowę potrzebnych pieniędzy wyłoży gmina. Zatem i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Śniadowie i Szkoła Podstawowa w Szczepankowie będą miały sale z prawdziwego zdarzenia. W 2014 roku zakończyła się budowa pełnowymiarowego obiektu w Śniadowie. Była to jedna z największych inwestycji oświatowych w tej gminie. Realizacja przedsięwzięcia trwała 3 lata, a całkowity koszt robót budowlanych wyniósł około 4 mln zł.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *