TwitterFacebook

Spotkanie z mieszkańcami Łomży dotyczące przedłużenia ul. Zawadzkiej [FOTO]

Wczorajsze spotkanie w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży dotyczące budowy przedłużenia ulicy Zawadzkiej od ul. Przykoszarowej do ronda Obrońców Westerplatte (Szosa do Mężenina) spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W jego trakcie zostały przedstawione rozwiązania proponowane przez projektantów oraz udzielone odpowiedzi mieszkańców na pytania dotyczące tego przedsięwzięcia.

Zdaniem wiceprezydenta Łomży Andrzeja Garlickiego, spotkanie okazało się potrzebne Ta inwestycja obrosła wieloma nieprawdami, wieloma błędami, które trzeba wyjaśnić, takie spotkanie ma służyć temu, aby każdy z mieszkańców mógł zadać absolutnie każde pytanie, a my abyśmy mogli na nie odpowiedzieć –
mówi Andrzej Garlicki.

Pytań i wątpliwości było wiele. Jednym z problemów spędzających sen z powiek, mieszkańcom domów, obok, których będzie przebiegała droga jest hałas, w związku z czym na spotkaniu padło pytanie czy zostaną wybudowane ekrany akustyczne. W odpowiedzi mieszkańcy usłyszeli, zapewnienie ze strony wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego, że po wykonaniu drogi, zostaną wykonane badania pomiaru poziomu hałasu jak i pomiary natężenia ruchu i jeżeli będą ku temu przesłanki z pewnością ekrany zostaną zamontowane – Ja w tej chwili wszystkim państwa deklaruję – mówił wiceprezydent Garlicki, że po wykonaniu drogi, sprawdzimy to, zbadamy, podamy tę informację i jeżeli będzie to potrzebne to absolutnie taką decyzję podejmiemy – dodał Andrzej Garlicki.

Inne pytanie dotyczyło terminu remontu ulicy Chmielnej, która obecnie jest wyłożona płytami. W odpowiedzi na to, wiceprezydent Garlicki, przypomniał mieszkańcom tej dzielnicy o bardzo wielu przeprowadzonych tam inwestycjach, a było to m.in odwodnienie terenu, budowa ul. Wiosennej, a obecnie jest to projektowanie ul. Szmaragdowej. Wiceprezydent wskazał, iż budżet miejski jest ograniczony w związku z czym nie jest możliwe wykonanie wszystkich inwestycji w jednym roku. Inwestycje te wykonujemy według pewnego klucza, najpierw te, które długo oczekują, albo te, na których jest duży ruch, bo one są priorytetami, ale jak państwo widzicie robimy również te mniejsze drogi, tak jak np. ks. bp Stanisław Kostki Łukomskiego –
mówił Andrzej Garlicki.

Wartość planowanej inwestycji  około 18 mln zł. W ramach prowadzonych prac nowy odcinek ul. Zawadzkiej połączy ul. Przykoszarową i Szosę do Mężenina otwierając nowe tereny zabudowy mieszkaniowej wielo- i jednorodzinnej, poza tym zostanie wybudowana sieć kanalizacyjna i ciepłownicza, powstaną nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *