TwitterFacebook

Świąteczny klimat w szkole w Przytułach [FOTO]

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach w powiecie łomżyńskim można już poczuć klimat zbliżających się świąt. Szopki i stroiki bożonarodzeniowe zdobią korytarz szkolny.

Autorzy szopek i stroików posługiwali się różnymi narzędziami i materiałami. Do ich przygotowania wykorzystano między innymi gałązki choiny, kolorowe bombki, wstążki oraz brokat. W przygotowanie ozdób zaangażowały się całe rodziny. – Pomagała mama, tata, a także młodsze rodzeństwo – mówi Julia Góralska, uczennica z Przytuł. Szkoła corocznie kultywuje tę piękną tradycję. – Tradycją jest, że okres przedświąteczny sprzyja różnej działalności rękodzieła. Zrobione szopki i stroiki dzieci przynoszą do szkoły i w szkole organizowana jest wystawa – dodaje Ewa Sacha, nauczyciel plastyki.

Teraz szopki i stroiki wykonane przez dzieci z Przytuł trafią na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisław Staszica w Łomży. Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano w przyszłym tygodniu. W tym roku będzie to już piąta jubileuszowa edycja. W ubiegłorocznej udział wzięło ponad trzystu uczniów z trzydziestu szkół. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął biskup Tadeusz Bronakowski.

MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *