TwitterFacebook

Szpital w Łomży zakupi nowy sprzęt. Dostał na to prawie 4 miliony złotych

Szpital w Łomży będzie doposażony w nowy sprzęt i aparaturę medyczną za kwotę ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych. 85% tej sumy to dofinansowanie ze przekazane przez Urząd Marszałkowski z Regionalnego Programu Operacyjnego, reszta to środki własne. Zakupiony sprzęt trafi na oddziały: dziecięcy i noworodkowy oraz ginekologiczno-położniczy.

Ochrona zdrowia jest podstawą. Urząd Marszałkowski dokłada do tego 558 tysięcy złotych, natomiast pozostałe środki są z dofinansowania z Unii Europejskiej – mówi dyrektor szpitala Roman Nojszewski.

Każdy sprzęt ma to do siebie, że używany, z biegiem czasu też się zużywa, a i technika medyczna nie pozostaje w tyle, stąd inwestycje w doposażenie, w tym zakup nowej aparatury medycznej, jest nie tylko zasadny ale wręcz konieczny. Jak podkreśla dyrektor szpitala – to wszystko w trosce o pacjenta.

Czy to będzie inkubator, czy to będzie aparat do znieczuleń… Jest tego mnóstwo, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo tych osób i myślę, że każdy z nas będzie z tego zadowolony – uzupełnia Roman Nojszewski.

W ciągu ostatnich kilu lat szpital wojewódzki w Łomży uzyskał finansowanie zadań na kwotę sięgającą 24 milionów złotych.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *