TwitterFacebook

Szybką trasą do Łomży pod koniec 2020 roku

Umowa na realizację kolejnego odcinka trasy Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe podpisana. Odcinek o długości ok. 17 km. drogi ekspresowej za kwotę 380 mln. zł ma zostać wykonany do końca 2020 roku. Wykonawca to hiszpańska firma POLAQUA. 

Jak podkreślił obecny na spotkaniu wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, podpisanie umowy dotyczy jednego z ostatnich odcinków drogi ekspresowej S-61. Droga będzie wykonana w systemie „projektuj i buduj” Pierwszy etap prac to 15 miesięczne przygotowanie projektu i przygotowanie zezwolenia na realizację inwestycji, następny to 16 miesięczny okres budowy. 

Wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski zaznacza, że to historyczny dzień dla gminy jak i całego subregionu łomżyńskiego i województwa podlaskiego: 

Droga S-61 ma niebywałe znaczenie, przede wszystkim usprawni ten układ komunikacyjny poprawi bezpieczeństwo na terenie gminy. Dziś ten ruch tranzytowy przebiega przez miejscowości położone na terenie gminy, co powoduje wiele zagrożeń. Do tej pory byliśmy białą plamą na mapie dróg ekspresowych, cieszymy się bo budowa tej drogi poprawi na pewno bezpieczeństwo – mówił Rafał Pstrągowski. 

Fragment S – 61 od węzła Śniadowo do węzła „Łomża Południe” to dokładnie 16 km i 990 m długości. Poza drogą ekspresową zbudowanych będzie także 23 km dróg serwisowych towarzyszących tej budowie. Dodatkowo powstanie 14 obiektów inżynierskich, takich jak zjazdy czy wiadukty.   

AM

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *