TwitterFacebook

To nie jest praca. To jest służba! Święto Policji w Łomży [FOTO]

Uroczyste obchody tegorocznego święta Policji w Łomży rozpoczęła Msza św. sprawowana w Katedrze pod przewodnictwem biskupa seniora naszej diecezji Stanisława Stefanka. Następnie uroczystości przeniosły się na Stary Rynek, a głównym ich punktem było wręczenie jednostce sztandar. Były też awanse i wyróżnienia, a także przekazanie i poświęcenie dwóch samochodów policyjnych. Policjantom z Łomży towarzyszyli koledzy z komend powiatowych w Kolnie, Grajewie i Zambrowie. Uroczystości zaszczycili też swoją obecnością przedstawiciele władz centralnych i resortowych.  

Podczas dzisiejszego święta przyznano medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży wyróżnionych awansem zostało – 73, w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie – 29, w Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie – 12 oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie – 26 funkcjonariuszy. Wręczono także medale „za długoletnią służbę”, oraz odznaki „zasłużony policjant”.

Najważniejszym elementem dzisiejszych obchodów było wręczenie funkcjonariuszom sztandaru. To wyjątkowy symbol, jednoczący tych, którzy pod nim służą, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ufundowanie sztandaru to inicjatywa społeczeństwa lokalnego. Tym samym jest to wyraz rosnącego zaufania do Policji. To ugruntowuje poparte przykładami przekonanie, że bycie policjantem to nie praca – to służba. Wielokrotnie udowodnili to funkcjonariusze, którzy będąc po służbie, interweniowali czy to w przypadku zatrzymania nietrzeźwego kierującego czy też przy próbie włamania lub rozboju.

Funkcjonariuszom z okazji ich święta życzymy by zawsze z dumą mogli mówić, że służą nam wszystkim.

mk/am

1 komentarz

  1. dziadek Tadek Odpowiedz

    Dlaczego prezydent Chrzanowski olał to święto, powinien tam być i reprezentować władze miasta, a już na zamkniętym zebraniu członków PiS w Gromadzie uczestniczył ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *