TwitterFacebook

Trener Stanisławski szukał piłkarskich talentów w Nowogrodzie [FOTO]

– Poszukujemy zdolnych dzieci do trenowania w Akademii Młodych Orłów – mówi koordynator Sławomir Stanisławski, trener UEFA A, który w piątkowe południe przyjechał do szkoły w Nowogrodzie. Wiem, że tutaj  trenerem piłki nożnej jest Piotr Wasik. Ma dobre podejście do dzieci i do piłki nożnej i może właśnie tu znajdzie się talent piłkarski, który będzie mógł trenować na zajęciach pod szyldem PZPN w Łomży – dodaje koordynator AMO.

Rekrutacja odbywa się podczas „Dni Talentu”, które są organizowane w pierwszy i drugi weekend na Orliku przy ulicy Nowogrodzkiej w Łomży. Nie każdy ma szanse tam dojechać, dlatego łomżyńska akademia szuka zdolnych młodych ludzi także poza miastem.

– W Łomży jest czterech trenerów, mówi Sławomir Stanisławski, z jedynej w województwie podlaskim i jednej z około trzydziestu akademii w Polsce. Mamy trzy grupy wiekowe Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) i Orliki (10-11 lat). W każdej kategorii są dwie grupy po szesnaście osób. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu – dodaje trener Stanisławski.

Testy w całej Polsce są identyczne. Dzieci są oceniane według tabeli ogólnopolskiej. Pierwszym zadaniem był bieg bez piłki na czas dookoła tyczek ustawionych na boisku. Drugi test to ta sama trasa co w pierwszym zadaniu,  jednak zawodnik tym razem musi wykonać to z piłką w jak najkrótszym czasie. Trzecie zadanie testowe to zwroty z piłką. Zawodnik musi poprowadzić piłkę i wykonać sześć zwrotów między liniami wyznaczonymi pachołkami oddalonymi od siebie o 5 metrów. Ostatnia część to żonglerka. W czasie trzydziestu sekund należy odbić piłkę lewą lub prawą nogą jak najwięcej razy. Tę próbę wykonuje się dwa razy.

Gmina Nowogród

[ngallery id=1961]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *