RN
TwitterFacebook

Trzy nowe rowery dla łomżyńskich policjantów [FOTO]

Trzy nowe rowery otrzymała Komenda Miejska Policja w Łomży, każdy warty 2 tysiące złotych. Zostały one sfinansowane przez gminę Łomża, Piątnica i Śniadowo. Policjanci będą dzięki temu częściej patrolować na nowych pojazdach tereny tych gmin.

Policjanci KMP w Łomży mają już do dyspozycji 5 rowerów. Dwa od 2016 roku i trzy, które zostały dzisiaj przekazane. W ubiegłym roku w okresie letnim było łącznie 79 patroli rowerowych. Jak mówił komendant KMP w Łomży, nadkom. Marek Sienkiewicz są one nastawione nie na uzyskiwanie wyników, a na oddziaływanie prewencyjne. – Patrole są dyslokowane w miejscach, gdzie nie można dojechać pojazdem służbowym. W miejscach, które zgłaszają nam mieszkańcy przez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa, są to osiedla gdzie nie dotrzemy samochodami, a tylko rowerem. Jest to skuteczne, a oddziaływanie prewencyjne jest też dobre wizerunkowo dla policji.

W ubiegłym roku funkcjonariusze, którzy pełnili służbę na rowerach wylegitymowali łącznie 358 osób, 46 osób zostało ukaranych za wykroczenia, a także zatrzymali 1 sprawcę przestępstwa. W tym roku już zostało zatrzymanych dwóch sprawców przestępstw i były to osoby, które posiadały ze sobą środki odurzające.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. kamil Odpowiedz

    Żenada z przekazania po jednym rowerze od trzech gmin robi się wielką uroczystość aby tylko zabłysnąć przed kamerami .Trochę pokory mości wójtowie .Więcej kosztowała wasza podróż i delegacja niż te rowery . Do tego będą one służyły w Łomży a Łomża się wypieła na policję i nie dała ani grosza na rowery .Czy już nawet z tak błahej sprawy trzeba robić wielką imprezę by tylko wam robiono zdjęcia . WSTYD!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *