TwitterFacebook

Umowa na przebudowę drogi Łomża – obwodnica Konarzyc podpisana

Umowa na przebudowę drogi Łomża-Śniadowo o długości 4,64 km na odcinku Łomża-obwodnica Konarzyc podpisana. Wartość projektu to ponad 35 mln 389 tys zł, z czego dofinansowanie z RPO WP wynosi 85%. Zrobiona zostanie cała infrastruktura drogowa, przejazd kolejowy czy ciągi pieszo-rowerowe. Jak informuje wykonawca inwestycji, budowa ma się rozpocząć za około 5 miesięcy, ale według dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józefa Sulimy może to nastąpić szybciej. Koniec prac planowany jest do września przyszłego roku.

Droga ma być głównym wjazdem na Via Balticę. Wszyscy, którzy będą chcieli się na nią dostać będą już przejeżdżali nowo wybudowaną drogą omijając Konarzyce.

Jest to przez lata zgłaszany problem przez mieszkańców Konarzyc, bo tam ruch odbywał się przez środek miejscowości i wszyscy na tym cierpieli. Teraz ten ruch będzie wyprowadzony poza miejscowość – mówi członek zarządu województwa podlaskiego, Stefan Krajewski i dodaje, że jest to bardzo ważna inwestycja ze względu na bardzo duże obciążenie tej drogi.

Drugi odcinek drogi Łomża – Śniadowo od łącznika z Via Balticą do Śniadowa też ma zostać przebudowany. Jak tłumaczy Stefan Krajewski, ze względu na pojawienie się obok tej drogi Via Baltici zmienia się jej charakter i z drogi wojewódzkiej stanie się ona drogą lokalną co skutkowało zmianą decyzji co do jej przebudowy.

Musimy tę inwestycję skorygować i ją przeprowadzić tak, żeby właściwie te środki wydatkować, żeby nie było uznane to później przez Komisję Europejską jako działanie niecelowe. To jest ważna decyzja i musi być ona podjęta rozsądnie. (…) Wiemy jak duże znaczenie ma ta inwestycja i chcemy to zrealizować. Dlatego też postanowiliśmy, że będziemy prowadzić tę inwestycję i szukać pieniędzy na przebudowanie dalszego odcinka – uzupełnia Stefan Krajewski.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *