RN
TwitterFacebook

Via Baltica: Wojewoda Podlaski wydał ZRID dla fragmentu S61

W samo południe (12.08.) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim podpisane zostało zezwolenie na realizację 17-kilometrowego odcinka drogi S61 w ciągu Via Baltica między węzłem Śniadowo a Łomża Południe. ZRID ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Jest to pierwszy fragment łomżyńskiej części Via Baltica, na którym ruszą prace. Wykonawcą jest firma Polaqua. Umowa o wartości 380 mln złotych została zawarta w lutym 2018 roku.

Odcinek ten zaczyna się w województwie mazowieckim od powiatu ostrołęckiego, a dalej biegnie przez powiat łomżyński. Jest to droga klasy ekspresowej. Cieszę się, że mogę podpisać tą decyzję, bo jest to kolejny etap realizacji tej bardzo ważnej dla naszego regionu, dla kraju, ale również w systemie europejskim trasy Via Balticamówił Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski i dodawał, że niebawem będą podejmowane ZRIDy dla odcinków S61 od Kisielnicy aż do Szczuczyna. 

Termin realizacji inwestycji to 9 grudnia 2020 roku, taką datę zadeklarował Wojciech Borzuchowski, dyrektora białostockiego oddziału GDDKiA.

pg

1 komentarz

  1. Lew Odpowiedz

    Od dziesiątek lat możnowładcy zza biurka budują via Balice. Jeśli to bedzie takie tempo, to za 20 lat, a może i później pojedziemy dwupasmówką ale w siną dal… Białostoccy decydenci myślą wyłącznie o sobie. Gdzie się podzieli łomżyńscy parlamentarzyści, którzy w języku tak dzielnie „budują” przyszłość dla regionu. Co wybory, to „dzielni łomżyńscy parlamentarzyści coś budują” – tylko co!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *