RN
TwitterFacebook

Wicepremier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Łomży

W Łomży 11 maja w auli Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości, odbędzie się konferencja – Przedsiębiorcza Łomża otwarta na rozwój. Zostanie wtedy zaprezentowana rządowa strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju oraz jej wpływ na miasto i województwo Podlaskie. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Finansów, a swój udział w nim zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Jak powiedział Mariusz Chrzanowski, prezydent miasta, w lutym bieżącego roku, wraz z wiceprezydentem Andrzejem Garlickim byli w Ministerstwie Rozwoju na konferencji na temat elektro-mobilności. Na konferencji był wicepremier Morawiecki, mieliśmy możliwość porozmawiania z nim i wówczas zaprosiliśmy go do Łomży na konferencję. Dostosowaliśmy termin do kalendarza premiera i nie spodziewaliśmy się, że tak szybko przyjdzie odpowiedź, że już 11 maja możemy planować tę konferencję w naszym mieście – mówi Mariusz Chrzanowski.

Włodarz miasta zaznaczył, że bardzo ważne dla rozwoju przedsiębiorczości jest to, żeby oprócz wsparcia samorządowego było wsparcie rządowe. Rządowa strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju daje szansę właśnie miastom średniej wielkości. Pakiet dla przedsiębiorców, którzy będą inwestować w miastach średniej wielkości niebawem ma być przyjęty. Wskazana została lista 122 miast, które mają być traktowane priorytetowo. Łomża znalazła się w gronie tych miast. Rząd tym, którzy inwestują w tych miastach oferuje szereg różnych udogodnień, między innymi planowane jest zwolnienie od podatku CIT i PIT – mówi prezydent miasta.

Będzie to III konferencja tego typu w Łomży, lecz tym razem jest to wydarzenie spektakularne, biorąc pod uwagę przyjazd wicepremiera. Konferencja zostanie podzielona na kilka części. Zostanie przedstawiona prezentacja planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przez wiceprezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. W drugiej części odbędzie się debata na temat „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i jego wpływ na rozwój Łomży i regionu” z udziałem Mateusza Morawieckiego oraz przedstawicieli władz samorządowych. Będzie także debata na temat „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Zmiany w otoczeniu prawnym przedsiębiorców” z udziałem Adama Hamryszczaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz przedstawicieli środowiska przedsiębiorców.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *