TwitterFacebook

Wielkie uroczystości na wielki jubileusz

Zaproszeni goście, pedagodzy oraz uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży wzięli udział w uroczystościach poświęconych patronowi szkoły.

W tym roku okoliczności były szczególne z uwagi na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości stały się okazją, by odsłonić symboliczną pamiątkową tablicę poświęconą Piłsudskiemu oraz ogłosić wyniki wielu patriotycznych konkursów, jakie odbywały się w łomżyńskim „mechaniaku” od miesiąca. Poprzez plastykę, historię i fotografię społeczność szkolna była przygotowywana do wielkiego jubileuszu niepodległości w Polsce. Przyznano również tytuły „Przyjaciela Roku”, wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi biskup łomżyński Janusz Stepnowski i prezydent Mariusz Chrzanowski.

To historyczny moment dla całej szkoły i bardzo ważna uroczystość. Mamy przecież 100 lecie niepodległości, a szkoła nosi imię wyjątkowego patrona Józefa Piłsudskiego. Dzięki takim bohaterom możemy dziś żyć w wolnym kraju, sami podejmować decyzje o swojej przyszłości, uczyć się języka ojczystego – mówi uczeń Patryk Berliński. 

Jedną z wyjątkowych inicjatyw szkoły jest wysyłanie kartek z życzeniami na 11 listopada. Otrzymują je instytucje, ale też rodzice uczniów. Pomysł realizowany jest we współpracy z Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie wykonali również krótkometrażowe filmy na temat „Dlaczego tu mi się dobrze żyje”. Ich projekcja odbyła się podczas uroczystości.

Pd / fot. BS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *