RN
TwitterFacebook

Wodniackie atrakcje w Porcie Łomża

Wtorek 30 lipca br. na łomżyńskich bulwarach będzie z pewnością dniem, który obfitować będzie w historyczne w dziejach portu na Narwi wydarzenia. Przybyli goście podziwiać będą mogli już po raz 5. w wyścigu na Narwi, rodzimych mistrzów w pływaniu na pychówkach. Wielką flisacką atrakcją  będzie również przystanek w Łomży FLISU OBOJGA NARODÓW – imponującej rekonstrukcji średniowiecznego stylu spławiana drewna z towarzyszącymi mu jednostkami wodnymi. Czas przybyłym umilą również wystawcy na „wodniackim” pikniku, zaś całość wydarzenia zakończy koncert znanego w Polsce zespołu wykonującego muzykę morską i szantową – FLASH CREEP.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska oraz MOSIR Łomża serdecznie zapraszają na „wodniacki” piknik w Porcie Łomża. Jubileuszowej plenerowej imprezie wodniackiej pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży – „Wyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi 2019”, towarzyszyć będzie w tym roku „łomżyński” przystanek w Porcie Łomża, kilkudziesięciometrowej długości flisu –  zestawu tratw z pni drzewnych – płynącego Biebrzą, Narwią i Wisłą z Goniądza do Torunia, dla uczczenia 450-lecia Unii Lubelskiej. Kultywującą kilkusetletnią tradycję załogą flisacką złożoną z podkarpackich flisaków w trakcie tego niepowtarzalnego w Polsce wydarzenia wodniackiego, dowodzić będzie europejskiej sławy retman flisacki Mieczysław Łabęcki.

W trakcie tego niepowtarzalnego wydarzenia, na terenie nadnarwiańskich bulwarów będą miały również miejsce liczne bezpłatne rodzinne atrakcje i konkursy z nagrodami oraz degustacje lokalnych potraw i wód smakowych, a „wodniacki” piknik zakończy koncert na wystawionej scenie, wielokrotnie nagradzanego w ogólnopolskich festiwalach i konkursach, zespołu szantowego FLASH CREEP. Goście pikniku będą również mieli okazję w tym dniu popływać po Narwi na promocyjnych warunkach, łodzią typu „gondola”. Wydarzenie jako zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Urząd Miasta Łomża.

W tym dniu na terenie Portu Łomża obowiązywać będzie zakaz ruchu kołowego, warto więc zadbać wcześniej o miejsce na parkingach w okolicach Starego Rynku.

LOT Ziemia Łomżyńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *