TwitterFacebook

Wojewoda podpisał zgodę na budowę obwodnicy Konarzyc

35 mln złotych będzie kosztowała budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 677 na odcinku Łomża i obejście Konarzyc wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego w tej miejscowości. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał w piątek (02.11) decyzję o zezwoleniu wykonania inwestycji.

Inwestycja jest bardzo ważna dla regionu. Dzięki jej wybudowaniu, tysiące samochodów zostanie wyprowadzonych poza miejscowość, zmniejszając ruch. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy poczują się bezpieczniej. Cieszymy się, że możemy ułatwiać Wam życie – jeszcze w lutym informowała firma Budimex, która wykona inwestycję.

Budowa i rozbudowa odcinka obejmuje 4,64 km drogi wojewódzkiej Nr 677 o przekroju jednojezdniowym dwupasowym (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku), ale też przebudowę już istniejących odcinków dróg, które będą krzyżowały się z projektowaną jezdnią. Oprócz tego powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zjazdy i zatoki autobusowe oraz zatoki do wykorzystania przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Jutro (7.11) ma nastąpić przekazanie terenu budowy wykonawcy.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *