TwitterFacebook

Wygrana i porażka w ostatnich dwóch sparingach ŁKS-u

Wygraną i porażkę zanotowali w ostatnim tygodniu piłkarze ŁKS 1926 Łomża. Podopieczni Roberta Speichlera w przygotowujących do rundy wiosennej sparingach zmierzyli się z juniorami Jagielloni Białystok oraz Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W pierwszym meczu piłkarze łomżyńskiej drużyny wygrali z juniorami Jagielloni Białystok 2:1, którzy obecnie są mistrzami Polski w swoim roczniku. Bramki dla ŁKS-u strzelali Tomasz Brzozowski i Damian Łazarczyk. – Był to dość wyrównany mecz. Szczególnie w pierwszej połowie. Jagiellonia pierwsza zdobyła bramkę, potem w drugiej połowie nastąpiły zmiany w obu zespołach i udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść – mówi Tomasz Brzozowski, piłkarz ŁKS-u.

Dużo gorzej było kilka dni później gdzie ŁKS przegrał 3:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Jednak jak przekonuje Tomasz Brzozowski, paradoksalnie w tym meczu stworzyli sobie najwięcej sytuacji bramkowych spośród ostatnich sparingów. – Dwa słupki, poprzeczka, kilka sytuacji sam na sam, a przegraliśmy mecz 0:3 gdzie przeciwnik oddal 4 strzały na bramkę. Ciężko jest coś powiedzieć po takim meczu. Brak skuteczności, ale trzeba szukać pozytywów, że udało nam się stworzyć tyle sytuacji – przekonuje Tomasz Brzozowski.

Następny mecz sparingowy ŁKS rozegra w najbliższą sobotę z drużyną KS Wasilków. Początek meczu o godzinie 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Zjazd w Łomży.