TwitterFacebook

X Diecezjalny Bal Charytatywny 2017 Szkolnych Kół Caritas [FOTO]

Niemal 400 dzieci wraz z opiekunami bawiło się na X Diecezjalnym Balu Charytatywnym 2017, który odbył się 23 stycznia w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Goście przyjechali m.in. z Kleczkowa, Łątczyna, Nowogrodu, Śniadowa, Pniewa, Przytuł , Miastkowa, Szumowa i Ptaków. Nie zabrakło też uczniów z łomżyńskich szkół i przedszkoli.

Noworoczne spotkanie rozpoczęła gospodyni – dyrektor Bogumiła Olbryś, życząc wszystkim udanej zabawy i zachęcając gości, by w WECIE czuli się jak w domu. Dyrektor szkoły podziękowała za przyniesione upominki, które zostaną przekazane dzieciom w łomżyńskim szpitalu już 11 lutego 2017 r. z okazji Światowego Dnia Chorego. Ks. kan. Andrzej Mikucki – dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, wieloletni organizator Balu Charytatywnego, wyraził słowa uznania dla wszystkich nauczycieli oraz opiekunów, którzy pracują z dziećmi i poświęcają swoje życie pasji wychowawczej. Swą obecnością zaszczycili bal biskup Tadeusz Bronakowski oraz poseł Bernadeta Krynicka.

Największą atrakcją spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy kapelusz i korale Hanki Bielickiej. I miejsce za fantazyjne nakrycie głowy zajęła Amelka ze Szkoły Podstawowej w Łątczynie, zaś najładniejszy rysunek z kapeluszem pani Hani wykonała Julia Norowska, zajmując tym samym I miejsce w swojej kategorii.

Na gości w WECIE czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, stylizacja fryzur, pokaz carvingu, zabawa w takt muzyki karnawałowej. Odbyła się także lekcja hip-hopu z udziałem instruktorki z BK Step. Nadleśnictwo Łomża uczyło, jak dokarmiać ptaki w zimie.

X Diecezjalny Bal Charytatywny 2017 zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas w WECIE to ciekawa propozycja wspólnego spędzania czasu. A jednocześnie sposób na uwrażliwianie najmłodszych na potrzeby chorych.

Magda Budziszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *