TwitterFacebook

Z Łomży do Warszawy w godzinę

Minister oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na czwartkowej (27.04) konferencji prasowej w Ostrowi Mazowieckiej, poinformowali o planach realizacji budowy części trasy Via Baltica, czyli drogi S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – Jerzy Szmit, podpisał skierowanie do przetargu budowy trasy szybkiego ruchu. Droga S61 będzie brała swój początek w Podborzu  k/Ostrowi Mazowieckiej. Budowa została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy z nich z Podborza do węzła Śniadowo, drugi to węzeł Śniadowo – Łomża. Odcinki łącznie mają długość ponad 36 kilometrów.

Jak poinformował Jerzy Szmit, skierowanie udało się podpisać wcześniej niż zakładano przy zbieraniu dokumentacji, co niewątpliwie przyczyni się do szybszej realizacji odcinka. Podróż z Łomży do Warszawy będzie trwała około godziny. Jak zapowiada minister to dodatkowo wpłynie na rozwój Podlasia.

To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, ponieważ część z nich będzie mogła dojeżdżać do pracy do Warszawy. – informuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – Jerzy Szmit.

W Ostrowi Mazowieckiej często wraca się również do rozmowy na temat budowy tzw. małej obwodnicy, czyli drogi prowadzącej bezpośrednio z DK 8 w Podborzu  do Małkini, bez konieczności wjazdu do miasta. Okazuje się że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprojektowała rozjazd Warszawa-Białystok-Łomża w ten sposób, że w przyszłości będzie możliwość dobudowania tej małej obwodnicy w kierunku Małkini i dalej Siedlec.

Przy tej wielomilionowej inwestycji trudno mówić jednak o datach, jak zapowiedzieli dyrektorzy GDDKiA – z realizacją nie będą zwlekać.  

Piotr Trentowski

1 komentarz

  1. Pabloz4 Odpowiedz

    Panie Piotrze Trenowski. Łomza nie jest Podlasiem dlatego obwodnica Łomży nie wpłynie ma jego rozwój. Polecam książkę od historii. Najlepiej z podstawówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *