TwitterFacebook

Zakończenie roku szkolnego w I LO w Łomży [FOTO]

Uczniowie odebrali dzisiaj świadectwa i rozpoczęli wakacje. Koniec roku szkolnego jest też okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów. W tym roku I Liceum Ogólnokształcące w Łomży doczekało się aż 11 finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Katarzyna Lipska nauczycielka I LO w Łomży mówi, że taka liczba finalistów jest ogromnym sukcesem. Po pierwsze jest to ich sukces, bo oni bardzo ciężko pracują, aby się do tych olimpiad przygotować i jednocześnie uczą się do wszystkich przedmiotów. Jest to też sukces szkoły, bo szkoła stworzyła im takie warunki. Sukcesem jest to, że spotyka się w dobrym miejscu w odpowiednim czasie uczeń i nauczyciel. Uczeń, któremu się chce i nauczyciel, który chce pracować z tym uczniem i myślę, że to jest największy sukces, który mamy.

Jednym z finalistów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest Mateusz Tyszka, który w ubiegły piątek wraz z innymi uczestnikami etapu centralnego był u prezydenta RP Andrzeja Dudy. Mateusz miał godzinne spotkanie z prezydentem, warsztaty tematyczne z jego doradcami, a na koniec uroczysty obiad i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.

Przygotowania do olimpiady zaczęły się myślę już w gimnazjum wraz z konkursem wojewódzkim z wiedzy o społeczeństwie. Myślę, że to jest stopniowe zbieranie doświadczenia. Za rok mam nadzieję, że zostanę laureatem – mówi Mateusz Tyszka i dodaje, że w wakacje będzie głównie wypoczywał, ale zacznie już przygotowania do kolejnej olimpiady.

Dwie uczennice otrzymały także stypendium 16 Lwowskiego Batalionu Strzelców. Nagroda jest przyznawana od 1998 roku i została ufundowana przez dawnych członków tego batalionu wśród których byli absolwenci I LO. Przyznajemy tę nagrodę uczniom klas 2, którzy pracują nad sobą, którzy potrafią się rozwijać, mają ogromną determinację i my to widzimy. Widzimy ich rozwój od pierwszej klasy do końca klasy drugiej – opowiada Katarzyna Lipska.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *