TwitterFacebook

Zawodnicy „PREFBETU ŚNIADOWO” ŁOMŻA uczcili Niepodległość

Udziałem w kilku biegach zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W największym biegu z okazji odzyskania niepodległości(bieg ukończyło 15 012 osób), który rozegrano w Warszawie na dystansie 10 kilometrów, startowało kilku naszych biegaczy, a najlepiej wypadli Maciej Badurek ,który był 5-ty(czas 32:26) oraz 17-letni Rafał Pogorzelski z nowym rekordem życiowym 32:35 co dało mu bardzo wysoką 7-mą lokatę. Rafał zwyciężył wśród zawodników do 20go roku życia.

W Żaganiu jak pierwszy linię mety na dystansie 10 km minął Mateusz Demczyszak z czasem 31.01. Natomiast w Luboniu/Poznania na tym samym dystansie zwycięstwo w kategorii kobiet odniosła Olga Ochal jej czas to 35.49. W zawodach wzięło udział 1 394 biegaczy.

Anna Szyszka pracowicie spędziła ostatnie dni wygrywając XV bieg Niepodległości w Serocku na 10 km oraz również zwyciężając na 5km w Czosnowie w II Biegu Orła, natomiast Emil Dobrowolski jako pierwszy minął metę w Grand Prix Lęborka.

Uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży biegowo uczcili niepodległość w X jubileuszowym Biegu Niepodległości w Wąsoszu. Zwyciężył Piotr Sadłowski przed Mateuszem Lotkowskim a wśród pań pierwsza linie mety przekroczyła Małgorzata Tercjak przed Natalią Pisanko i Sylwią Domurat(wszyscy LMS Łomża).