TwitterFacebook

Znamy Mistrza Ortografii Łomży [FOTO]

Nie straszne im zasady poprawnej pisowni. Mowa o uczniach, którzy wczoraj walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża. Najlepsza okazała się Natalia Pijanowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10, drugie miejsc zdobyła Anna Tarnacka ze Szkoły Podstawowej nr 5, trzecie miejsce przypadło w udziale Oskarowi Żebrowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4. 

Konkurs organizowany jest od 14 lat, a jego celem jest zachęcenie uczniów do poznawani zasad ortografii. Zauważyliśmy, że poprawna pisownia sprawia uczniom coraz więcej problemu, przyczyna tkwi w tym, że uczniowie czytają coraz mniej książek. Dlatego postanowiliśmy zmotywować uczniów do tego, aby pracowali nad ortografią, stąd też pomysł na taki konkurs. Uczniowie wiedząc, że taki konkurs odbywa się zawsze w maju przez cały rok pracują nad ortografią – mówi Renata Zaniewska wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.

Zdaniem Natalii Pijanowskiej tegorocznej Mistrzyni Ortografii przepis na zdobycie tego tytułu jest prosty. Trzeba bardzo dużo czytać książek i znać zasady poprawnej pisowni – mówi Natalia Pijanowska. 

Tekst dyktanda zredagowała Joanna Szkop konsultant ds. edukacji polonistycznej Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, tematyka nie mogła być inna jak właśnie o mieście nad Narwią.

AM/Fot. SP 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *