TwitterFacebook

Zostań wychowawcą podczas letnich kolonii Caritas. Spotkanie organizacyjne

Jutro w Ośrodku Caritas Diecezji Łomżyńskiej odbędzie się spotkanie dla osób, które chciałyby posługiwać między innymi jako wychowawcy podczas letnich kolonii wypoczynkowych organizowanych przez Caritas.

Spotkanie ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział również ci, którzy nie wyjeżdżali jeszcze na turnusy wypoczynkowe Caritas, ale posiadają kurs wychowawcy kolonijnego lub są gotowe nabyć odpowiednie kwalifikacje, by wyjechać z młodzieżą jako opiekunowie. Najczęściej zgłaszają się do nas osoby pracujące jako nauczyciele, mamy również młodzież chętną animować zabawy podczas kolonii. Nauczyciele są już z racji zawodu przeszkoleni. Każdy z nich ma przygotowanie pedagogiczne oraz kurs wychowawcy – mówi ks. Andrzej Mikucki, odpowiedzialny za dzieła Caritas w Kościele Łomżyńskim.

Podczas jutrzejszego spotkania omawiany będzie również program kolonii. Jest on dostosowany do myśli przewodniej danego turnusu wypoczynkowego. Niektóre wyjazdy będą bogate w tematykę sportową, podczas innych nacisk położony będzie na naukę języków poprzez zabawę i integrację. Na wszystkich jednak planowane są Msze święte oraz szkoła liturgii i śpiewu. W wydarzeniu weźmie udział około 80 osób. Będzie również słowo duszpasterskie, które wygłosi do obecnych ks.Andrzej Mikucki. Dyrektor diecezjalnej Caritas podzieli się również doświadczeniami z poprzednich obozów i odpowie na pytania uczestników.

Warto dodać, że wychowawcą podczas kolonii Caritas może zostać osoba pełnoletnia o nieposzlakowanej opinii. Kurs wychowawcy kolonijnego jest niezbędny. Jeśli ktoś go nie posiada, a deklaruje chęć pracy z dziećmi podczas kolonii Caritas, może zgłosić to podczas jutrzejszego spotkania. Zapraszamy również małżeństwa, które chciałyby wspólnie posługiwać podczas naszych wakacyjnych wyjazdów – mówi Małgorzata Gutowska, koordynator kolonii.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 maja w Ośrodku Caritas Diecezji Łomżyńskiej przy ul. Rybaki 1. Początek o 09:00.

PD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *