TwitterFacebook

Akademia wycinanki kurpiowskiej [FOTO]

W Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle odbyły się kolejne warsztaty projektu „Akademia wycinanki kurpiowskiej”. Młode uczestniczki są w trakcie zdobywania umiejętności wycinania leluji. Trafiły mi się dobre, zdolne i wytrwałe uczennice – mówiła Czesława Kaczyńska, nauczycielka.

Po kolejnym praktycznym spotkaniu, uczennice zaczynają już wycinać „leluję”, następnie nauczą się wycinania „gwiazdy”. Czesława Kaczyńska, wieloletnia propagatorka wycinankarstwa, a także mistrzyni w tej umiejętności, jest bardzo zadowolona z podopiecznych. Dziewczyny biorące udział w projekcie to czują i chcą robić wycinankarstwo. Bardzo się cieszę, że trafiły się nam takie uczennice – mówiła Czesława Kaczyńska.

Dla uczestniczek jest to miłe doświadczenie. Na pewno nauczyłam się wycinać drobniej, bo wcześniej robiłam inne wycinanki. Cieszę się, że wzięłam udział w tych warsztatach, bo coraz lepiej nam idzie i nie marnujemy czasu. Atmosfera jest sympatyczna i dobrze nam się wspólnie pracuje – mówiła jedna z uczestniczek.

Kolejne spotkanie warsztatowe zaplanowane jest na 25 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *