TwitterFacebook

Bajki Brzechwy w teatrze dla dzieci [FOTO]

Czwartkowe południe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce przebiegło w charakterze teatru lalek na podstawie bajek Jana Brzechwy. Najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 10 mogli obejrzeć prezentowane spektakle przez Teatr Arlekin z Białegostoku.

W odsłonie Teatru Arlekin dzieci mogły zobaczyć bajki Brzechwa dzieciom. W których skład wchodzą m.in. Czerwony Kapturek,  Psie Smutki czy Bajka o Królu.

Bajka Brzechwa dzieciom powstała dla potrzeb właśnie biblioteki, może nie akurat ostrołęckiej, ale ma charakter  pedagogicznych. W roku Jana Brzechwy chcemy zaprezentować i przypomnieć dzieciom te właśnie bajki- mówi Paweł Piotrowicz z Teatru Arlekin.

Całe spotkanie przebiegało w dobrym humorze, dzieci były zainteresowane spektaklami i pochlebnie się o nich wypowiadały.

Bajki były o Czerwonym Kapturku, Smuteczkach i Królu, który pił mleko i jadł kaszę. Było bardzo fajnie, a najbardziej mi się podobało o królu, który jadł tylko kasze i to było śmieszne– mówili najmłodsi widzowie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce tego typu spotkanie ze sztuką organizuje średnio raz w miesiącu. Ponadto spektakle odbywają się również w filach biblioteki w mieście.

Rafał Ś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *