TwitterFacebook

Biblioteka w Olszewie-Borkach pomoże w nauce języków obcych

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach w powiecie ostrołęckim nie tylko można wypożyczać książki. W placówce od niedawna mieszkańcy gminy mogą za darmo uczyć się języków obcych i uczestniczyć poprzez internet w bezpłatnych kursach specjalistycznych.

Są to kursy językowe z angielskiego i niemieckiego. Z kursów specjalistycznych mamy kurs rozwijający umiejętność szybkiego bezwzrokowego pisania na klawiaturze, a także kurs wspomagający procesy pamięciowe oraz kurs z programu graficznego dla pasjonatów zdjęć. Są one przeznaczone dla młodzieży i dla osób dorosłych z naszej gminy. Jest możliwość uczenia się za pomocą tych kursów w domu – mówi Elżbieta Nakielska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach.

Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z kursu muszą zjawić się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach lub w jej fili w Nowej Wsi i wziąć specjalny kod do logowania. Upoważnia on do korzystania ze wszystkich pięciu kursów.

Mieszkańcom gminy pomysł wprowadzenia w bibliotece kursów językowych i specjalistycznych przez internet bardzo się spodobał.

To jest bardzo dobry pomysł. Myślę, że zainteresuje się tym. Języki obce mogą się przydać do podróżowania i do pracy. Obecnie języki są potrzebne wszędzie – mówi pani Izabela, mieszkanka gminy.

Obecnie w kursach bierze udział ponad 40 osób. Maksymalna liczba uczestników: 150.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *