RN
TwitterFacebook

Budowa mostu tymczasowego w Ostrołęce dobiega końca

Most tymczasowy w Ostrołęce pozytywnie przeszedł badania wytrzymałościowe. Według ekspertyzy wszystkie parametry są normie. Do oddania przeprawy do użytku pozostały już tylko prace wykończeniowe

Oznakowanie poziome, pomalowanie linii na dojazdach, gdzieniegdzie jeszcze montaż oświetlenia. Zakończyły się prace związane z montażem barier na zjazdach. Jeszcze musimy uzyskać wszelkie możliwe opinie i pozwolenia nim wydamy zgodę na poruszanie się tą konstrukcją – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Otwarcie przeprawy nastąpi najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Myślę, że okres świąteczny nie jest tak napiętym okresem byśmy zmieniali organizację ruchu. Natomiast już po otwarciu przeprawy zastępczej będziemy przystępować do kwestii związanych z zamknięciem starego mostu – wyjaśnia Wojciech Dorobiński.

Konstrukcje mostu tymczasowego w Ostrołęce składało wojsko, a konkretnie jednostka inżynieryjna z Inowrocławia. Przeprawę tworzą dwa mosty kratownicowe DMS – 65 o łącznej długości 240 metrów.

Na most tymczasowy będzie można wjechać od ulicy Spacerowej jadąc od strony miasta. Natomiast osoby poruszające się z Warszawy lub Olsztyna będą miały wjazd w okolicach ronda księcia Siemowita przy stacji paliw. Całkowity koszt wykonania przeprawy zastępczej to 10 milionów złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *