TwitterFacebook

Burze i silny wiatr wyrządziły szkody w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

Wczoraj (29.06) strażacy interweniowali aż czterdziestokrotnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Najbardziej ucierpiała północna część powiatu. W gminie Myszyniec straż pożarna interweniowała kilkukrotnie do zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych. Do podobnych zdarzeń doszło także w miejscowości Gibałka w gminie Lelis, a także w Ostrołęce na ulicy Śląskiej.

Strażacy zawodowi jak i ochotnicy za pomocą folii próbowali uszczelnić dachy, żeby ludzie mogli w nich mieszkać – mówi bryg. Grzegorz Pragacz, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Przeważająca liczba zdarzeń dotyczyła jednak powalonych drzew i połamanych gałęzi. Do tego typu sytuacji zastępy straży wyjeżdżały trzydzieści cztery razy. Oprócz powalonych drzew, zdarzyły się też zalania. Funkcjonariusze straży wypompowywali wodę z jednej z piwnic domu mieszkalnego w Kamiance w gminie Rzekuń.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w czerwcu, że burze i wichury powodują szkody na terenie powiatu ostrołęckiego. Poprzednio do takich zdarzeń doszło na początku tego miesiąca. Uszkodzeniu uległy wtedy dachy trzech budynków. Straż wyjeżdżała także do połamanych gałęzi i drzew. Łączne szkody oszacowano w tamtym momencie na 13 tysięcy złotych.

AB/Fot: KMPSP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *