RN
TwitterFacebook

Całodobowa kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu w Ostrołęce

Nieustanne spotkanie i rozmowa z Jezusem Chrystusem będzie możliwe w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce. Kaplica Wieczystej Adoracji, która powstanie w ostrołęckiej farze będzie jedną z nielicznych w Polsce. Na dyżury, aby zachować ciągłość adoracji wciąż można się zapisywać.

W Diecezji Łomżyńskiej, jak do tej pory, istnieją dwie Kaplice Wieczystej Adoracji czynne całodobowo – w Wyszkowie i Suchcicach. Trzecia z nich, która ma znaleźć się w ostrołęckiej farze będzie otwarta od przyszłej niedzieli, 2 czerwca. Pomysłodawcą i inicjatorem powstania kaplicy był parafianin Dominik Białobrzeski, który jak sam przyznaje nie był jedyny w swoim pragnieniu.

Pan Bóg zrodził tę myśl w mojej głowie podczas podróży do Częstochowy we wrześniu 2018 roku. Czytając książkę Matki Teresy z Kalkuty dotknęło mnie zdanie „Czas adoracji to najlepszy czas”. Oczywiście to, że nie mamy takiej kaplicy w Ostrołęce nie dawało spokoju mi jak i również ludziom ze wspólnoty. Podczas rozmowy z proboszczem parafii, gdy przedstawiłem mu swoją propozycję, aby to dzieło powstało, odpowiedział jednym zdaniem – jestem na tak. Jak się okazało księdza proboszcza też trapiła podobna myśl od dwóch lat – mówi Dominik Białobrzeski

Wieczysta adoracja wiąże się z zapewnieniem ciągłości adoracji. Przez 168 godzin w tygodniu, co najmniej tyle osób musi trwać w modlitwie przy Najświętszym Sakramencie, przynajmniej jedna osoba przez godzinę. Wspólnota parafialna przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny wciąż poszukuje chętnych do dyżurów. Pozostałe wolne godziny to:

W nocy z niedzieli na poniedziałek – z godziny 2 na 3

W nocy z poniedziałku na wtorek – z godziny 3 na 4

W nocy z wtorku na środę – w godzinach z 2 na 3 i 4 na 5

W nocy ze środy na czwartek – w godzinach z 2 na 3 i 4 na 5

W nocy z czwartku na piątek – z godziny 3 na 4

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 13.00 w kościele pw.  Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce będzie sprawowana msza św. odpustowa na zakończenie, której, biskup Janusz Stepnowski dokona uroczystego przeniesienia Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *