TwitterFacebook

Chór „O! La! La!” trenuje na Fortach Bema w Ostrołęce [FOTO]

W czwartkowe popołudnie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu „Śpiewaj razem z Nami”. Chór prowadzony przez dyrygenta Roberta Lipkę śpiewał ludowe pieśni. To w ramach przygotowania do najbliższych koncertów.

W murach muzeum rozbrzmiały pieśni: „Czerwonem zasiała” czy „pada deszczyk pada”. Wykonawcami utworów są głównie seniorzy. Niektóre pieśni pochodzą z ich dzieciństwa. – Jest cudowną sprawą, że coś takiego zostało zorganizowane w Ostrołęce, gdzie po prostu każdy śpiewać może. Takie spotkania polegają na przypomnieniu sobie dawnych piosenek bądź poznanie nowych. To także spotkanie się ze znajomymi – mówią zgodnie uczestniczący w spotkania.

Wakacyjne spotkania chóru odbywają w innym miejscu niż dotychczas. – Spotykamy się w mauzoleum na fortach Bema w sali wystawowej, w której jest bardzo dobra akustyka i dzięki temu dobrze nam się tam śpiewa. Jest wakacyjnie, bo podczas przerwy możemy wyjść na zewnątrz i odpocząć między próbami – mówi Grażyna Talarek, kierownik działu edukacji i promocji z muzeum.

Ostrołęcki chór zaprezentuje swoje umiejętności publiczności 15 września w Kadzidle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *