TwitterFacebook

Czy w Ostrołęce nadal będą strefy płatnego parkowania?

W Ostrołęce chcą wygaszenia stref płatnego parkowania. Radni klubu „Ostrołęka dla wszystkich” złożyli w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta.

Jak zaznacza Andrzej Jaskólski, jeden z radnych wniosek wysłano ponieważ mieszkańcy prosili o zajęcie się tą sprawą – Jest bardzo dużo apeli od mieszkańców aby znieść opłaty parkingowe, ponieważ nie mogą oni wjechać do swoich posesji, zatrzymać się pod blokiem. W uliczkach zaparkowane są samochody osób przyjezdnych.

Wiele osób, nie chcąc płacić za parking stawia samochód na terenach zieleni lub drogach i parkingach osiedlowych. Uniemożliwiając w ten sposób parkowanie mieszkańcom przyległych terenów. Większość zapytanych przez nas ostrołęczan popiera pomysł radnych. Uważają oni, że jest to ciekawa inicjatywa.

Osoby będące za wygaszeniem stref płatnego parkowania można podzielić na dwie grupy. Tych którzy uważają, że trzeba je całkowicie zlikwidować i tych, którzy woleli by aby w niektórych miejscach Ostrołęki jednak pozostały.

Według danych podanych przez radnego Andrzeja Jaskólskiego jedynie blisko 40 procent funduszy z płatnego parkowania trafia do miasta. Pozostałe pieniądze inkasuje firma obsługująca parkomaty.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *