RN
TwitterFacebook

Dożynki Diecezji Łomżyńskiej [FOTO]

Ponad cztery tysiące pielgrzymów dodarło dziś do Wąsewa. Delegacje z wieńcami dożynkowymi pojawiały się od rana wraz z grupami pątników z całej diecezji Łomżyńskiej by dziękować Bogu za tegoroczne zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów oraz modlić się w intencji rolników i osób związanych z rolnictwem.

Radio Nadzieja towarzyszyło wiernym od samego rana. W terenowym studiu gościliśmy dziś twórców ludowych, którzy poświęcili swój czas na stworzenie przepięknych wieców dożynkowych oraz innych wyjątkowych gości na czele z Biskupem Januszem Stepnowskim oraz Henrykiem Kowalczykiem ministrem środowiska.

Rolnik, to człowiek, który najbardziej uczy się pokory, bo sam klimat, ziemia uczy w pewnym sensie pokory i wdzięczności. Ten wymiar religijny widać w każdym wieńcu, który był dziś poświęcony w Wąsewie. W Każdym z wieców przeplata się element chleba i nie jest to tylko chleb powszechny ale również jest to chleb eucharystyczny. Cała diecezja dziękuję dziś rolnikom za ich pracę, ofiarną pracę oraz za plony ich ciężkiej pracy w Sanktuarium Matki Bożej Wąsewskiej – mówił biskup Janusz Stepnowski w rozmowie z ks. Marcinem Sobiechem

Dożynki Diecezjalne połączone były z odpustem ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który odbywa się w Wąsewie co roku dnia ósmego września. Uroczystej sumie przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Janusz Stepnowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *