RN
TwitterFacebook

Drugie życie ostrołęckiej turystki wodnej z opóźnieniami

Opóźnienie w pracach w ostrołęckim porcie przewiduje prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik. Podczas styczniowych rozmów z Wodami Polskimi miasto zobowiązało się do pokrycia kosztów związanych z montażem dodatkowego oświetlenia i kamer monitorujących, jednak wygląda na to, że będzie to możliwe dopiero pod koniec sezonu wodnego.

Prace w ostrołęckim porcie trwają od dawna, jednak przed wakacjami Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” miało zbudować tam pływający pomost, który miał zwiększyć możliwości wykorzystania kompleksu przez posiadaczy małych jachtów, łodzi, czy kajaków, zarówno lokalnych, jak i przepływających z Warszawy na jeziora mazurskie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Miasto Ostrołęka, miało przyczynić się do modernizacji portu po przez budowę instalacji, które zwiększyłyby bezpieczeństwo korzystania z portu. Jednak wszytko wskazuje na to, że korzystanie z pływającego pomostu będzie odbywać się bez możliwości nadzorowania terenu monitoringiem.

Jak podaje portal terazostroleka.pl w odpowiedzi jaką uzyskał od prezydenta Łukasza Kulika, realizacja prac, które mają być pokryte ze środków miasta, planowana jest dopiero po wakacjach.

W odpowiedzi na pytanie otrzymane pocztą elektroniczną uprzejmie informuję, że zgodnie z ustaleniami potwierdzonymi pismem z dnia 4 lutego 2019 r. GKOŚ7.021.5.4.2019, Miasto Ostrołęka w ramach zagospodarowania portu rzecznego zadeklarowało pomoc w zakresie wykonania oświetlenia, monitoringu oraz utrzymania porządku i czystości (wynajem pojemnika i wywóz odpadów). Pierwsze zamówienie publiczne w trybie zapytania cenowego dotyczące wykonania oświetlenia zostało unieważnione ponieważ w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględniono wszystkich parametrów technicznych urządzeń oświetleniowych do właściwego przygotowania oferty.
W dniu 30 kwietnia 2019 r. Opublikowana zapytania cenowe na wykonania dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy linii napowietrznej oświetlenia zewnętrznego na terenie portu rzecznego w Ostrołęce. Na podstawie dokumentacji technicznej zlecona zostanie modernizacja oświetlenia. Planowany termin realizacji – wrzesień/październik bieżącego roku. Jednocześnie informuję, że ze względów technicznych nie ma możliwości zainstalowania kamery monitoringu na istniejących słupach.

Szacunkowe koszty zadania określa się na łączną kwotę – 23.000 złotych netto” – Podaje portal terazostroleka.pl

Rzecznik prasowy Wód Polskich, odmówił nam komentarza w tej sprawie.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *