RN
TwitterFacebook

Dzień Zaduszny na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce [FOTO]

Dziś Dzień Zaduszny. To czas, w którym wiele osób odwiedza groby swoich bliskich. Jak co roku, na cmentarz parafialny w Ostrołęce przyozdobiony niezliczoną ilością kwiatów i zniczy – symbolami pamięci o najbliższych, przybyło wiele osób. 

Przyjechałam z daleka, bo aż z Gdyni. Mam tu wielu znajomych i najbliższą rodzinę. Wszyscy są na tym cmentarzu. Oprócz Ostrołęki każdego roku odwiedzam też jeden z małych cmentarzy na Mazurach, bo tam została pochowana siostra mojej mamy. Dzień Zaduszny to dla mnie zawsze czas głębokiej zadumy nad kruchością życia – mówiła jedna z odwiedzających ostrołęcki cmentarz parafialny.

Dzień Zaduszny to czas pamięci o tych, którzy odeszli. Dla niektórych to jedyny dzień w roku, który mogą poświęcić na odwiedzenie grobów swoich bliskich zmarłych. Dla wielu to także czas powracających wspomnień.

Każdego roku w Dzień Zaduszny przychodziłam na ten cmentarz z mężem, dziś przychodzę tu do męża – mówiła pani Zofia. – Tym, co mogę teraz dla niego zrobić jest modlitwa.

Warto pamiętać, że zgodnie z nauką Kościoła, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz cierpiących w czyśćcu.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *