TwitterFacebook

„Dźwięk, Słowo i Obraz”, czyli zajęcia artystyczne w ostrołęckiej Kultownii [FOTO]

Od 4 do 8 lutego młodzi mieszkańcy Ostrołęki mają okazję spędzić ferie w nietypowy sposób. „Dźwięk Słowo i Obraz”- pod takim tytułem odbywają się zajęcia artystyczne prowadzone przez pracowników ostrołęckiej Kultownii, dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat.

Proces nagrywania jest bardzo prosty jednak dzieciom idzie tak dobrze jakby były do tego stworzone – powiedział Paweł Bieńkowski odpowiedzialny za nagrania i montaż ścieżki dźwiękowej – Każda kwestia nagrywana jest oddzielnie, dopiero później łączę to w całość. Dzieci są bardzo szczęśliwe kiedy nagrywają i mają okazję usłyszeć swój głos w słuchawkach. Z tego co wiem robią to pierwszy raz, przyznam, że ciężko w to uwierzyć, bo efekt jest świetny.

Czytane przez dzieci wiersze to: „Na straganie”, „Wrona i ser” oraz „Włos” autorstwa Jana Brzechwy. Na podstawie tych wierszy, przygotowane zostaną teatrzyki pacynkowe, w których wystąpią kukły własnoręcznie zrobione przez uczestników zajęć.

Zawsze staramy się zorganizować dzieciom kreatywne zajęcia. – powiedział pracownik Kultownii, Stanisław Orłowski W tamtym tygodniu na warsztaty z drukiem 3D, mieliśmy tylu chętnych, że trzeba było poprosić firmę, która nas odwiedzała o zwiększenie limitu miejsc. „Dźwięk, słowo i obraz”, również cieszy się dużym zainteresowaniem, w obecnej chwili mamy około 20 młodych, kreatywnych ludzi, którzy mają okazję spróbować czegoś nowego. Cieszy mnie bardzo, że dzieci mogą spędzić ten czas wolny od szkoły w inny sposób, niż ciągłe siedzenie przed monitorem komputera, czy smartfonem.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *