TwitterFacebook

Ostrołęka: Filia Biblioteki Miejskiej będzie działać na Osiedlu Stacja

Na Osiedlu Stacja w Ostrołęce już niedługo działać będzie odział Biblioteki Miejskiej. Do tej pory ta dzielnica miasta nie miała wypożyczalni książek. Teraz będzie tam przeniesiona filia nr 1.

Wcześniej filia nr 1 mieściła się przy ulicy gen. Józefa Hallera, w budynku dawnego Gimnazjum nr 1. Zajmowane pomieszczenia musiały zostać przekazane Miejskiego Ośrodkowi Pomocy Rodzinie na potrzebę obsługi programu „500 Plus” i oddział musiał być zamknięty do czasu znalezienia innej lokalizacji. W końcu zdecydowano, że placówka będzie znajdować się na Osiedlu Stacja na piętrze budynku, w którym mieści się poczta.

Chcemy żeby to było miejsce z łączem internetowym, z komputerem do wykorzystania, żeby dzieci mogły obcować tam nie tylko z książką, ale również z dostępem do internetu. Księgozbiór będzie liczył 15 tysięcy książek. Będzie co wypożyczać i mamy nadzieję, że będzie to takie nowe ognisko aktywności kulturowej na osiedlu Stacja – mówi Maria Rochowicz z Urzędu Miasta.

Otwarcie filii Biblioteki Miejskiej na Osiedlu Stacja nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce posiada pięć filii na terenie miasta. Oprócz oddziału nr 1, który będzie mieścił się na osiedlu Stacja są także filia nr 2 przy ulicy Sikorskiego, nr 3 przy ulicy Korczaka, nr 6 w Wojciechowicach i filia dla Dzieci i Młodzieży na ulicy Gomulickiego. Główny oddział MBP mieści się natomiast przy ulicy Głowackiego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *